Я у світі людей

...Я завжди була експериментатором та фантазеркою. Хотілося всього спробувати, отримати нові почуття, подорожувати, мріяти… До вчителювання прийшла вже маючи двох дочок. Молодша йшла в перший клас. Просто, як експеримент, сприйняла пропозицію чудової людини, директора школи Сергеєвої Тетяни Іванівни працювати керівником вокального гуртка. Та цей експеримент затягнувся на цілих п'ятнадцять років. Я навіть уявити собі не могла, що в сорок п’ять років мені захочеться здійснити ще одну мрію: вступити на історичний факультет Донецького національного університету. Чоловік був проти, тому готувалася до екзаменів потайки. Сказав, що грошей не дасть. Довелося навчатися на бюджеті! Вступ, навчання, нові враження, друзі, викладачі. Студентські роки промайнули непомітно. І ось я - вчитель, улюблена професія, вічна молодість разом із учнями.
Уже понад 20 років я виховую дітей, прагну навчити їх головного – любити свою Батьківщину, бути достойними її громадянами. Завжди нагадую їм слова одного філософу доби Відродження: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Якщо народ не знає своєї історії і не несе за це відповідальності, то будь-хто може скористатися такою слабкістю і висвітлити історичні факти по-своєму, задля своїх інтересів, що досить часто сьогодні й відбувається.
В моїй діяльності були і досягнення, і прорахунки. Та головне – накопичувався досвід, змінювався характер спілкування з дітьми, де довіра стала основою стосунків між вчителем та учнями. Досвід не лише викладача, але й актора, скульптора, лікаря. Мій експеримент перетворився в щось набагато більше. Це – моє життя. Складових успіху вчителя небагато: потрібно мати власний стиль викладання, добре володіти навчальним матеріалом, застосовувати різноманітні методи, форми, прийоми й засоби навчання, постійно поповнювати знання, бути сучасною людиною, уміти провести урок так, щоб зацікавити учнів своїм предметом – нехай подорожують, досліджують, роблять свої перші кроки в пізнанні світу, свої перші фантазії та експерименти...
Петручик Луіза Олександрівна, учитель історії та правознавства Гірницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №18, належить до тих педагогів, котрі люблять предмет, який викладають. Переконана в тому, що особливе значення у формуванні гармонійної, всебічно розвиненої особистості відіграють знання історичних фактів, подій, а отже, уроки історії. Учитель із новим педагогічним мисленням, ерудований, творчий, креативний. Відзначається людяністю, щирістю, принциповістю, педагогічним тактом, вимогливістю до себе та своїх вихованців. Користується авторитетом серед колег, учнів та їх батьків. 

Любити історію, свято берегти і вивчати звичаї свого народу, примножувати його багатства власними здобутками, ставитися до людей, як до найвищої цінності - саме цьому навчає Луіза Олександрівна своїх вихованців. Кожен її урок - це не просто форма організації навчання, а передусім можливість духовного спілкування з учнями, зустрічі з прекрасним. Учитель уміє створити в класному колективі такий мікроклімат, коли діти не тільки вчаться опановувати знання з історії, а й відчувають себе дослідниками, істориками, акторами, журналістами.

Кожен етап уроку вчитель детально продумує, створює проблемні ситуації, використовує додаткову літературу, наочність, етнографічний матеріал рідного краю, комп’ютерні та мультимедійні технології. Це допомагає глибоко й осмислено сприймати й засвоювати навчальний матеріал, розвивати інтерес до вивчення історії, створювати на уроках сприятливий емоційний фон.
Луїза Олександрівна намагається формувати інтерес до знань не лише на уроках історії, а й у позакласній роботі. Під керівництвом педагога, в рамках шкільного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів територіальних відділень Малої академії наук України, діти збирають матеріал, пов'язаний з історією рідного міста («Історія Храму»), а також народні пісні («Пісні нашої місцевості»), звичаї та традиції Батьківщини («Історія виготовлення українських народних страв»).


Адміністрація Гірницької ЗОШ №18
відділу освіти Селидівської міської ради Донецької області

2 коментарі:

  1. Анонім12:42

    Луїза Олександрівна-це найкращий вчитель нашої школи.На її уроках дуже цікаво.Вона вміє знайти спільну мову з кожним.Також з нею приємно спілкуватися поза школою.Вона багато чого знає і з великим бажанням навчає інших.Анна Каращук

    ВідповістиВидалити